Jdi na obsah Jdi na menu
 

VVYŠETŘENÍ A OŠETŘENÍ

 

Provádíme vyšetření, diagnostiku, ošetření a léčení problematiky či onemocnění:

 

   * gastrointestinální chirurgie: tj. akutní a subakutní bolesti hrudníku, břicha - orgánů dutiny břišní, jícnu, žaludku, tenkého i tlustého střeva (včetně zánětu slepého střeva), žlučníku, slinivky, věnujeme se problematice kinetiky střeva jako je zácpa, průjem, střevní neprůchodnost, pocity nafouknutí, plynatosti, nadýmání, plnosti, pálení žáhy.

   * proktologické chirurgie - tedy chirurgie konečníku: jako jsou řitní trhlinky, fisury, striktury, prolapsy a vyhřeznutí konečníku, hemoroidální onemocnění, krvácení z konečníku 4asté je zhoršení hemoroidálního onemocnění při těhotenství nebo po něm.

   * cévní chirurgie - tedy onemocnění tepenného systému: jako je akutní i chronická uzávěrová choroba tepen dolních končetin, tj. embolie, trombóza, arterioskleróza, klaudikační bolesti - nemožnost delší chůze pro bolesti lýtka s nutností přestávek, chlad nohou, trofické změny na měkkých tkáních dolních končetin jako jsou defekty kůže, gangrény, diabetické nohy, proleženiny, dekubity.

   * cévní chirurgie - tedy onemocnění žilního systému: jako jsou varixy, venektázie, metličkové varixy, bércové vředy, hemosiderózy kůže dolních končetin, pocit těžkých nohou, pocit nočních křečí, otékání dolních končetin zj. v teplém počasí. 


   * traumatologické chirurgie: akutní úrazy a traumata, zranění bodná, sečná, řezná, střelná, tržná, pokousání, napadení, popáleniny I-III stupně, zlomeniny či naraženiny kostí, distorze či zvrtnutí, subluxace či luxace kloubů, zhmoždění či natažení svalů - úponů, otřesy mozku, natažení krční páteře.

   * kosmetické chirurgie:  odstranění prominencí, resistencí či nádorů měkkých tkání jako jsou atheromy, lipomy, hemangiomy, odstranění kožních útvarů jako jsou pigmentové névy, fibroepiteliomy, kožní rohy, bradavice, otlaky, kondylomata, odstranění vážnějších kožních nádorů jako jsou basaliomy, spinaliomy, léčení zarůstajících nehtů. Excize provádíme většinou bez nutnosti předchozího vyšetření na kožní ambulanci, pacient tedy může přijít rovnou k nám.

   * chirurgie bolesti: terapie a opichy bolestivých míst, namoženin, naraženin, pooperační bolesti v místě operační rány, terapie prochladnutí měkkých tkání - nervů, kloubů, léčení bolestí zad a vertebrogenního algického syndromu jako je ischias, lumbago, ústřel.

   * chirurgie hnisavých ložisek a procesů: jako jsou různé povrchové či hluboké proleženiny na různých částech těla - nejčastěji na patách a v křížové krajině, hnisavých i značně hlubokých bércových vředů, kde běžná kožní konzervativní léčba nevede k úspěchu, problematika zapíchnutých cizích těles, zarůstajících nehtů - většinou do palců dolních končetin s hnisáním a hypergranulací (hnisavá ložiska po starších poraněních).

   * chirurgie vyklenování břišní stěny: jako je problematika břišních kýl u dospělých, ale i časté u novorozenců s nedostatečně uzavřeným pupečníkem, problematika vyklenování břišní stěny u atrofie svalstva zj. u osob v pokročilém věku - to je spojené se značnou bolestivostí břišní stěny, problematiky diastázy tj. rozestupu svalů břišních s vyklenováním a bolestí (toto lze často dobře léčit přiložením kýlního pásu bez nutnosti operačního řešení).
 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15574
Měsíc: 98
Den: 1