Jdi na obsah Jdi na menu
 

Centrum jednodenní chirurgie

                                                      

Ortopedie - artroskopické centrum
Ortopedie, artroskopie
 

Artroskopie velkých kloubů - koleno, rameno, hlezno, loket

V Centru jednodenní chirurgie provádíme cca 1200 artroskopií ročně a stali jsme se tak jedním z největších artroskopických pracovišť v ČR. V zařízení vybaveném nejmodernější miniinvazivní artroskopickou technikou včetně implantačního instrumentária k stabilizaci ramene, rekonstrukci rotátorové manžety, sutuře menisků a postranních vazů kolene pracují lékaři s mnohaletou praxí, vědeckými a zahraničními zkušenostmi. Pečlivě sledujeme artroskopické trendy, nové technologie a neustále rozšiřujeme možnosti operační léčby. Operace jsou prováděny v šetrné celkové anestezii v rámci „one day surgery“ s krátkým pooperačním odpočinkem na lůžku. Péče je hrazena zdravotními pojišťovnami.

Nová ortopedická ambulance v prostorách našeho artroskopického centra je zaměřená na úrazové a poúrazové stavy a operabilní onemocnění velkých kloubů (koleno, rameno, hlezno, loket). Cílem ambulance je urychlení diagnostiky a operativy u pacientů s indikací artroskopie těchto kloubů. V možnostech CJCH je i následná komplexní terapie onemocnění velkých kloubů - plastiky vazů a stabilizační operace kolen, ramen, kotníků a loktů, kompletní ortopedická péče u ostatních onemocnění v následných indikacích. Ošetření u degenerativních onemocnění oddálí složitější a náročnější výkony, především náhrady kloubní. Nabízíme tak řešení urgentních obtíží u rekreačních i vrcholových sportovců, ale i všech ostatních pacientů s možností nadstandartní péče v rámci rychlého objednání a komplexní ortopedické péče dle provedené diagnostiky v naší ambulanci. Výkony jsou hrazené zdravotními pojišťovnami. Nutnost telefonického objednání pacientů.

Léčebné spektrum:

 • artroskopická ambulance, poradna pro sportovce
 • široké spektrum artroskopických operací velkých kloubů v ambulantním režimu
 • možnost provedení složitějších operací bez časové prodlevy na nemocničním pracovišti
 • sportovní traumatologie
 • biologická léčba pohybového ústrojí kmenovými buňkami a ACP plasmou

 
              

Léčba kmenovými buňkami
Léčba kmenovými buňkami

Kmenové buňky

Léčba poškozené chrupavky a kloubní artrózy pomocí vlastních kmenových buněk pacienta je nová technologie navazující na naše dosavadní pozitivní výsledky léčby artrózy ACP krevní plazmou. Pochází z USA a je řádně schválena.
 
Postup léčby léčby kmenovými buňkami SVF je založen na miniliposukčním odběru asi 50 ml vlastní tukové tkáně v lokální anestezii. Při ošetření dvou velkých kloubů je třeba odebrat asi 100 ml tukové tkáně. V 1ml tukové tkáně se nachází 100 000 až 500 000 kmenových buněk, což je mnohokrát více než v kostní dřeni. Z tohoto lipoaspirátu se unikátním postupem izolují buňky stromální vaskulární frakce (SVF) obsahující mesenchymální kmenové buňky. Ty jsou poté injekčně aplikovány přímo do okolí postiženého místa, kde dochází k regeneraci a obnovení poškozených tkání. Jedná se o nenáročný ambulantní a zpravidla jednorázový zákrok vhodný i pro vyšší věkové skupiny pacientů.
 
Léčba kmenovými buňkami SVF je prováděna zkušenými specialisty s mnohaletou praxí, vědeckými a zahraničními zkušenostmi. Součástí našeho týmu je klinický hematolog, chirurg, traumatolog, imunolog, fyzioterapeut a algesiolog. Díky komplexnosti našeho centra Vám můžeme nabídnout všechny způsoby léčby pohybového aparátu. Naše pracoviště má zázemí operačního sálu s pooperačními pokoji.


Kvalita a bezpečnost léčby

 

Aplikace buněčnou terapií probíhá v rámci naší dceřinné společnosti Medlife s.r.o. v režimu Zákona o tkáních a buňkách Sb. 296/2008. Společnost Medlife  je řádně schválena Státním ústavem pro kontrolu léčiv SÚKL (spisová značka S145506/2012) jako odběrové zařízení k odběru tkání a k individuální autologní aplikaci přípravku buněk stromální vaskulární frakce (SVF) s obsahem kmenových buněk z tukové tkáně při zpracování tkáňovým zařízením společnosti


                            

Fyzioterapie, léčebná rehabilitace
Fyzioterapie

Náplň oboru fyzioterapie

Fyzioterapie je komplexní medicínský obor zaměřený na prevenci, diagnostiku a léčbu poruch funkcí pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce dalších systémů. Fyzioterapie svými specifickými prostředky zasahuje tam, kde pohyb a ostatní fyzické i psychické funkce jsou ohroženy či narušeny úrazem, nemocí, stárnutím nebo vrozenou vadou.

Léčebné spektrum

 

Diagnostika, terapie a prevence poruch pohybového aparátu: 
bolesti, stavy po úrazech, po ortopedických a traumatologických operacích, vertebrogenní poruchy, skoliozy, léčba jizev, náprava chybných pohybových stereotypů, terapie funkčních poruch pohybového aparátu, ergonomie pohybu, prevence vzniku pohybových problémů a civilizačních onemocnění 
Individuální léčebné a preventivní programy jsou "ušité na míru", dle stavu a obtíží pacienta či klienta


Křečové žíly (varixy) a jejich léčba

Léčba křečových žil

Křečové žíly - varixy

je žilní onemocnění, které se projevuje zvětšením, zprohýbáním a vakovitým vychlípením povrchových žil. Rozšířené žíly jsou pak viditelné a modrofialově zbarvené.

 

Křečové žíly jsou civilizační choroba

a postihují 70% žen a 50% mužů. Pravděpodobnost výskytu křečových žil roste společně s věkem. Jedná se o dědičnou poruchu kolagenního vaziva, ze kterého jsou žíly vytvořeny. Ve varikózně rozšířené žíle pracují špatně žilní chlopně, které jsou jako zpětné klapky rozmístěny uvnitř žil. Nefunkčnost chlopní vede k městnání krve a ke zvyšování žilního tlaku. Ten pak způsobuje otoky dolních končetin a další rozšiřování žil.

 

Prevence křečových žil

Předcházet vzniku křečových žil není prakticky možné, protože křečové žíly jsou dány genetickou dispozicí. Léčba by měla začít již od prvních příznaků - pocit těžkých nohou, noční křeče, napětí a pobolívání žil. Varixy jsou nejen estetickým problémem, ale postupně i příčinou dalších onemocnění: insuficience lymfatického systému, chronické žilní nedostatečnosti, trombózy a poruch výživy kůže a podkoží včetně bércových vředů. Léčebný i estetický efekt včas provedené radikální léčby je vždy příznivější.

 

Léčba křečových žil

Vzhledem k povaze onemocnění je účinná pouze chirurgická léčba. Farmakoterapie a kompresní terapie má jen podpůrný efekt. V současné době se používají v podstatě dva chirurgické přístupy a jejich modifikace:

1. klasický chirurgický zákrok se strippingem, kdy se poškozená žíla otevře v tříslech a u kotníků a speciálním stripovacím lankem se vytrhává z těla. Drobné rozšířené žíly se potom odstraňují či rozrušují tzv. Smetanovými noži. Nevýhodou tohoto přístupu je větší invazivita, prokrvácení okolních tkání, modřiny, větší jizvy po řezech, větší pooperační bolestivost a delší rekonvalescence s pracovní neschopností.

2. 
radiofrekvenční operace křečových žil, kdy se na základě podrobného ultrazvukového vyšetření poškozený žilní kmen cíleně a šetrně uzavře nitrožilně zavedenou tenkou radiofrekvenční sondou, vyzařující přesně definovanou tepelnou enegii. Při zákroku dochází ke smrštění a uzávěru žíly a postupně k jejímu vstřebání. Zbylé drobné žilky se odstraňují nejčastěji miniflebektomickou CHIVA metodou cestou minimálních vpichů. Výhody nové metody vůči klasické opraci jsou evidentní: maximální šetrnost, minimální invazivita, vysoká účinnost a bezpečnost, vynikající kosmetický efekt, mnohem menší pooperační bolestivost a dyskomfort, kratší rekonvalescence i ev. pracovní neschopnost.


Proktologie - bezbolestná léčba hemoroidů

Proktologie

Léčebné spektrum:

Vyšetření a návrh léčby - elektrokoagulace přístrojem Hemoron, elastická ligace dle Barronanebo klasická operace.

• HEMORON – moderní bezbolestný ambulantní způsob léčby pomocí aplikace nízkovoltážního impulsního proudu do vyživovacích cév hemoroidu. Při léčbě nedochází ke stimulaci citlivých nervových zakončení a proto odpadá místní bolestivost při a po výkonu. Dobře provedený zákrok tak zbavuje pacienta obtíží. Léčba přístrojem Hemoron v ČR bohužel není hrazena zdravotními pojišťovnami. 
Výhody: tato moderní a účinná metoda má dle literatury nejmenší počet popisovaných komplikací, nezpůsobuje zjizvení či hnisání v místě zákroku a pacient se obejde bez pracovní neschopnosti či dalších omezení

• Ligatura dle BARRONA – ambulantní elegantní nebolestivý zákrok spočívající v zaškrcení vnitřních hemoroidálních uzlů speciálním elastickým kroužkem. Uzel po několika dnech odejde se stolicí a ranka se v krátké době zhojí. Ideální především pro nemocné s prokázanými krvácejícími  hemoroidy menší velikosti. Při jedné návštěvě aplikujeme gumičku vždy jen na jeden uzel. Jde o výkon trvající přibližně 5 minut. Po 2-4 týdnech se procedura opakuje průměrně 5x podle stupně onemocnění, až do vymizení obtíží. 
Výhody: okamžitá úleva od potíží s dlouhodobým efektem, bez pracovního omezení, příznivá cena

• KLASICKÁ OPERACE - tradiční chirurgický postup odstranění hemoroidálních uzlů a zmenšení jejich výhřezu. Operace se provádí v celkové anestesii. Podstatou je chirurgické odstranění velkých hemoroidálních uzlů a zlepšení poměrů v oblasti řitního kanálu. Tato metoda však obvykle není schopna úplné nápravy porušené funkce hemoroidální zóny. Doba pracovní neschopnosti bývá několik týdnů.Plastická a estetická chirurgie

Plastická chirurgie

Léčebné spektrum:

 • plastické operace nosu
 • zvětšování/ zmenšování prsů
 • modelace pokleslých prsů
 • liposukce - odsávání tuku
 • omlazovací plastiky víček
 • operace vrásek obličeje
 • transplantace vlasů
 • modelace odstálých boltců
 • zvětšování a modelace rtů
 • kosmetické operace mužských prsů
 • plastiky převislého či uvolněného břicha
 • kosmetická léčba jizev
 • odstraňování znamének z kosmetických důvodů (obličej, krk)

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11405
Měsíc: 313
Den: 18